maandag 19 januari 2009 12:12Extra beveiliging joodse gebouwen
Joodse gebouwen in de stad worden vanaf vandaag extra beveiligd. Zondag werd geprobeerd brand te stichten bij de voordeur van een joods gebouw in de Lekstraat en daarom is de beveiliging in de hele stad opgevoerd en surveilleert de politie extra.
Er zijn veel emoties in de stad over de inval van Israel in de Gazastrook. De Joodse gemeenschap van Amsterdam krijgt steeds vaker te maken met incidenten en maakt zich dan ook zorgen.
De politie in Amsterdam zal de komende tijd dan ook meer aanwezig zijn bij de twee joodse scholen en ook komt er nog meer toezicht op synagogen en andere joodse gebouwen.
Dat heeft de politie toegezegd aan de Joodse Gemeente Amsterdam, zei voorzitter Ron Eisenmann maandag. Op de details van het extra toezicht wilde hij niet ingaan. Ook de politie zelf wil er niets over kwijt. Zij doet nooit uitspraken over beveiligingskwesties, aldus een woordvoerder. Hij liet wel weten dat de veiligheid van joodse personen en gebouwen vanzelfsprekend een punt van aandacht is.
Zie ook:
'Verscherpte beveiliging joodse gebouwen nodig'
Brandstichting bij veilinghuis/synagoge