- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Burgers die ingrijpen bij misstanden worden soms als verdachte gezien en dat zou niet moeten volgens hoofdcommissaris Welten.
Foto: redactieHoofdcommissaris Welten wil meer aandacht voor de burgers die zelf ingrijpen bij misstanden. “Maar 20 procent van de mensen is bereid in actie te komen. Wij reageren daar als politie ook niet goed op. Ze worden soms als verdachte gezien” Dat zei hoofdcommissaris Welten tijdens een debat met Alex Brenninkmeijer, de nationale ombudsman in de debatreeks 'De Volkskrant op zondag'.
Welten wil dat deze burgers die zelf ingrijpen een bloemetje krijgen of een andere attentie voor hun optreden. Verder vindt hij dat de overheid niet teveel moet beloven en strenger moet zijn. In Amsterdam zijn er 50 duizend inwoners die nog een boete moeten betalen of een straf moeten uitzitten. De burger wordt hier teveel verwend, aldus de hoofdcommissaris.

0 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV