- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Wethouder Hans Gerson, verkeer van Amsterdam, heeft woensdag de eerste Amsterdamse slooppremie verstrekt. Hierbij demonteerde hij in samenwerking met ARN (Auto Recycling Nederland) de eerste auto voor de sloopregeling.
De Amsterdamse sloopregeling geeft bezitters van een oude auto een extra premie wanneer ze een jonger en schoner exemplaar aanschaffen. Afhankelijk van het soort voertuig bedraagt de premie 250 tot 1.000 euro. De stad heeft 6 miljoen euro uitgetrokken voor de schone luchtpremie. Naast deze regeling is per 1 oktober de Amsterdamse Auto de deur uit-premie beschikbaar voor autobezitters die hun oude auto wegdoen. Ook krijgen Amsterdammers die hun parkeervergunning inleveren 300 euro tegoed voor autodelen en een OV-abonnement voor drie maanden.
Volgens BOVAG is de Amsterdamse sloopregeling een goed voorbeeld van de lokale aanpak van de luchtkwaliteit. De organisatie hoopt dat het initiatief van de gemeente Amsterdam andere gemeenten en provincies een impuls geeft ook aan te haken bij de sloopregeling.

0 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV