- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
De gemeente gaat extra geld uittrekken om huiselijk geweld door jongeren te bestrijden. Dit meldde een woordvoerster woensdag.

Bovenop het bestaande budget voor bestrijding van huiselijk geweld, trekt de gemeente 50.000 euro uit voor informatiebijeenkomsten om agressie van jongeren tegen gezinsleden bespreekbaar te maken. Bovendien krijgen hulpverleners meer training om huiselijk geweld te herkennen.
Uit eerder onderzoek van de gemeente blijkt dat er minstens 240 plegers van huiselijk geweld in Amsterdam jonger dan 24 jaar oud zijn. Daarnaast blijven er verborgen gevallen over, omdat er een taboe rust op het melden van huiselijk geweld, aldus de gemeente.
Van de jeugdige daders die bekend zijn, blijkt 17 procent tussen dertien en zeventien jaar oud. De gemeente liet eind vorig jaar al weten extra aandacht te gaan besteden aan jonge plegers van huiselijk geweld.

4 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe1348 reacties
En als je zo'n kereltje een corrigerende tik geeft, dan staat hij 3 kwartier later met de kinderbescherming op de stoep en wordt de moeder, de vader is meestal onbekend, gearresteerd.
niet oké
928 reacties
ik lees:
- om agressie van jongeren tegen gezinsleden bespreekbaar te maken -
zijn ze nou helemaal gek geworden?
een draai om hun oren moeten ze hebben!

215 reacties
jammer genoeg kan je dit soort zaken niet met een verkeerscontrole oplossen.
niet oké
Nu op TV
Straks op TV