- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
De bewoners van het Willem Dreeshuis zijn woedend op de overkoepelende Osira Groep.
Foto: schinkelkoor.nlOp last van Osira krijgen de bewoners van het woonzorgcentrum in stadsdeel Oost-Watergraafsmeer vanaf deze week geen warm avondeten meer, zo meldt De Telegraaf. Alleen tijdens de lunch, om half een, is er voortaan de mogelijkheid warm te eten.
Een ramp, vinden veel bewoners. "Mensen die hun hele leven al 's avonds hun aardappeltjes, groente en vstukje vlees eten moeten nu in een keer hun levenswijze veranderen", aldus de 74-jarige Ruud van den Heuvel namens de bezoekers van het restaurant. "Ik heb bewoners gezien die gehuild hebben toen het werd meegedeeld."
De koerswijziging werd aangekondigd in een brief. Reageren kon alleen via een e-mailadres. Directeur Lex Staal van Osira zegt de maatregel te betreuren. "We hebben echt gekeken naar alternatieven, maar er was geen andere uitweg dan het avondrestaurant te sluiten. Door de bezuinigingen kunnen we niet anders."

8 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe1348 reacties
En 'smiddags een bammetje om 'savonds een warme prak te krijgen behoorde zeker niet tot de mogelijkheden?
Een schande is het.

110 reacties
Schande! Gun die ouwe lui een warme hap 's avonds. Noemen we dat beschaving? Trieste ontwikkeling.
niet oké
6 reacties
Bij Evean is dat al langer het geval. Warm eten? Zorg maar dat je er s'middags bent anders loop je het mis.
niet oké
4326 reacties
1. De naam moet van de gevel. Iemand ligt nu te draaien in zijn graf. Respect voor de doden is al aanleiding genoeg de naam direct te verwijderen.
2. Heeft meneer de directeur het management doorgelicht op effectief werken of doet snijden in eigen vet te veel pijn en is die kant van de organisatie wederom de dans ontsprongen.
3. Wederom een stukje bewijs dat de politiek - die roept sociaal te zijn - geen enkele intresse heeft in het welzijn van de mens. Werken liefst tot je 67ste en vervolgens sterven. Het is overduidelijk waar die zogenaamd sociale partijen voor staan.
4. Van de kosten die de inzet van de politie straks kost in Rotterdam kan je waarschijnlijk het hele huis 5 jaar gratis avondeten geven.
Ik weet wat ik ga stemmen en dat zijn geen schijnheilige (s)linkse socialisten. Wat ik ben ik die zakkenvullers voor eigen gewin spuugzat

1 reacties
Het is een grove schande dat de OsiraGroep deze onmenselijke maatregel heeft genomen.
Alle bewoners van Osira, ca. 2.700 !, en oudere nog zelfstandig wonenden die er ook gebruik van maakten, zijn van deze maatregel de zware dupe !
En misschien is nog wel het allerergste dat Osira dit heeft gedaan zonder enig voorafgaand overleg met de bewoners (en de medewerkers, die dit ook niet willen).
Stiekem, achterbaks en pas op het laatste moment de bewoners informeren (en de medewerkers, zelfs die ontslagen zijn of gaan worden, informeren) !
En dan ook nog schrijven dat het in goede afstemming met de cliƫntenraden en de bewoners is gegaan. Helemaal niet dus !
Dat noemen gewone mensen: grof machtsmisbruik en grove leugens !
En dan klaagt de Raad van Bestuur van Osira nog erover dat ze zo vaak negatief in het nieuws komt.
Rara, hoe zou dat nu komen ?!
Een Osira-bewoner en Osira-slachtoffer.

5 reacties
Het heeft nog vervelender uitgepakt dan vantevoren gedacht werd. Het ontbijt wat gebracht wordt aan bewoners die daar zelf niet voor kunnen zorgen komt steeds vaker pas rond 11 uur. De warme maaltijd komt dan toch gewoon tussen de 12 uur en half 1.
Bijna niemand zal een uur tot anderhalf uur na het ontbijt trek hebben in de warme maaltijd, het gevolg, bewoners eten daar dan niets of niet veel van omdat ze nog vol zitten van het ontbijt, maar krijgen dan later op de middag wel trek.
Degene die er niet zelf voor kunnen zorgen moeten dan wachten totdat er rond half 6 hun boterham wordt gemaakt voordat ze weer wat kunnen eten.
Je kunt dus zeggen dat er op die manier ondervoeding dreigt aan te komen voor veel bewoners.

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV