- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Deze zomer rijden er vier elektrische taxi's door Amsterdam. De taxi's worden uiterlijk eind juli in gebruik genomen.
Dat meldt ondernemer en oud-TCA-directeur Bas Vos. Hij heeft al vijf taxi's besteld in Engeland. De elektrische taxi's zien eruit zoals de 'black cabs' uit Londen. De gemeente heeft een subsidie van 250.000 euro toegezegd voor het ombouwen van de originele Engelse taxi's.
De taxi's worden in Engeland omgebouwd. Het stuur moet van rechts naar links worden verplaatst en de standaardmotor wordt een elektromotor. De taxi's die gebruikt gaan worden in Amsterdam krijgen grotere deuren voor rolstoelgebruikers. De gemeente Amsterdam laat speciale elektrische oplaadpunten bouwen, zodat de Amsterdamse chauffeurs tussen twee ritten door de taxi kunnen opladen.
TCA meldde in januari nog dat ze voor de zomer met twintig taxi's in Amsterdam willen rondrijden. Ook andere vervoersmiddelen worden milieuvriendelijker. Minister Jacqueline Cramer (Milieu) meldde in mei dat er vanaf juli ook elektrische Tuk Tuks rondrijden in Amsterdam.
Begin juli neemt Amsterdam de vier elektrische taxi's in gebruik. De vijfde taxi wordt gebruikt als reserve, voor het geval zich problemen voordoen met één van de taxi's.

4 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe123 reacties
250.000 Euro subsidie? Wat is dat voor onzin. Taxibedrijven kunnen dat best zelf betalen. Het is beslist geen taak van de gemeente om dit de financieren.
niet oké
Nu op TV
Straks op TV