- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Overheden en het bedrijfsleven gaan de structurele leegstand van kantoren samen aanpakken. Dit hebben minister Huizinga van VROM en de Vereniging van Institutionele Beleggers in Vastgoed Nederland voorgesteld op de Kantorentop.

Gemeenten kampen al jaren met veel leegstaande kantoorruimtes. In Nederland staat nu 6,7 miljoen vierkante meter kantoor leeg. Ook de duur van de leegstand neemt toe. Ook in Amsterdam is de leegstand van kantoren een probleem.
Minister Huizinga: "We onderkennen de ernst van het probleem en we moeten nu aan de slag om het probleem aan te pakken. Iedereen neemt daarbij zijn eigen verantwoordelijkheid."
De afspraken die gemaakt zijn op de Kantorentop, worden voor september 2010 uitgewerkt in een Actieprogramma. Beleggers en ontwikkelaars gaan bestaande panden herontwikkelen en in de toekomst wordt er minder grond vrijgegeven voor nieuwe kantoren.
Het plan moet er ook voor zorgen dat kantoorpanden niet aan de rand van de stad worden gebouwd. Kantoren moeten meer op binnenstedelijke en goed bereikbare locaties worden gebouwd. Huizinga gaan wettelijk vastleggen dat nieuwe locaties buiten de stad geen werkbestemming krijgen als bestaande locaties nog herontwikkeld kunnen worden.

6 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe1337 reacties
Ik begrijp niets van de zin: "Kantoren moeten meer op binnenstedelijke en goed bereikbare locaties worden gebouwd."
Twee dingen:
1) Nog meer kantoren in de binnenstad? Hoe zit het dan met de (sociale) woningbouw?
2) Goed bereikbaar? Je staat tegenwoordig al met je fiets in de file, in de binnenstad.
Verder ben ik het volledig eens dat eerst leegstaande kantoren vol moeten en dan pas nieuwe bouwen. Maar of de grote makelaar/bouwfonds Bobo's daar iets van aantrekken?
Misschien leegstaande kantoren ombouwen tot appartementen, daar waren toch al plannen voor? Wat is met die plannen gebeurd?

113 reacties
Kantoren meer in de binnenstedelijke gebieden? Het moet niet gekker worden. Mijn plan zou zijn om de grote leegstaande panden om te bouwen tot woonruimte. Zo creeer je vanzelf een stedelijk woongebied met daartussen kantoren.
niet oké
4 reacties
Deze foto is van een volledig bevolkt nieuw pand, het stadsdeel Zuideramstel aan de President Kennedylaan bij de RAI en staat dus niet leeg.
niet oké
3 reacties
Leegstand is uiteindelijk ook een kans voor vernieuwing en innovatie. Het onderzoek en ontwerp De Vakman Centraal zet in op integrale en gecombineerde aanpak binnen grootstedelijke problematiek die veel wijken kennen. Het draagt bij aan zowel sociale, economische als fysieke vraagstukken binnen de integrale stadsvernieuwing en speelt in op de culturele karakteristiek van steden. Hierbij wordt ingezet op het stimuleren van de economische vitaliteit van binnenstedelijke woongebieden.
De focus ligt op bestaand, verouderd en / of leegstaand vastgoed in deze woonwijken en richt zich op de functiemenging in de bestaande woonomgeving, ten behoeve van de huidige bewoner en toekomstige gebruiker van de wijk.
De mix van de functies (wonen / werken / (wijk)voorzieningen) binnen bestaande gebouwstructuren is hierbij de oplossing voor verouderde en leegstaande (woon/kantoor)gebouwen en biedt een impuls voor de vitaliteit van woonwijken en steden. Door middel van het combineren van woonprogramma’s met functies die aansluiten op de vraag en behoefte uit de wijken, wordt er gestreefd naar multifunctionaliteit, waarbij de kwaliteit van de woonomgeving wordt versterkt door diversiteit.
Met deze integrale aanpak wordt de werkgelegenheid gestimuleerd en krijgt de wijkeconomie de impuls die het nodig heeft. Hiermee sluit de aanpak ook aan bij de jeugd uit de wijk door het creëren van scholing, stageplekken en leer-werkplekken in de bedrijvigheid die er ontstaat. Met als doel het le...

3 reacties
Met als doel het leven, wonen, werken, vermaken, studeren, wandelen, genieten, lachen en oud worden in de eigen woonwijk en woonomgeving gemakkelijk te maken!
Ontwikkeling transitie-model De Vakman Tool > het transitie-model De Vakman Tool is een instrumentarium voor de implementatie van de visie en de strategie van het onderzoek De Vakman Centraal in bestaand verouderd en / of leegstaand vastgoed (industrieel erfgoed / kantoren / woongebouwen)
www.devakmancentraal.nl

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV