In Groot-Brittannië en Canada zijn ze er al, maar nu krijgt ook Amsterdam er een: een shariarechtbank.
Tenminste, voor een dag. Debatcentrum De Balie organiseert op 8 juni 'een echte shariarachtbank.' Bezoekers kunnen daar een zaak aanhangig maken, die door 'bevoegde shariarechters' wordt beslecht. De Balie hoopt met de processen inzicht te geven in de totstandkoming en werking van de sharia.
Eerder dit jaar liet een verontruste minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin onderzoeken of er in Nederland ook shariarechtbanken bestaan. Dat bleek niet het geval. Wel vragen moslims advies en zoeken ze bemiddeling in geschillen op basis van de sharia.
36 reacties
Geef je reactieTom Halot 159 reacties
dus...?
niet okéna schuldig te zijn bevonden, ingraven en stenigen??
Wat moet ik me erbij voortellen..?
Uw foute opa 1348 reacties
Wat een leuk en ludiek initiatief om te laten zien dat moslims helemaal niet eng zijn!
niet okéIk ben benieuwd wie er als eerste berecht worden. Marcouch omdat hij het opnam voor de homo's of die twee scootermannetjes die op nieuwjaarsnacht dat meisje bij het Amstelhotel in de vernieling hielpen.
Typetje 1337 reacties
Was laatst nog in het programma 'Rondom 10'. De politiek (ook links!) willen beslist geen shariarechtbank, om hele begrijpelijke redenen.
niet okéEn wat lees ik nu? Krijgen ze nu toch een voetje tussen de deur? Wat gaan ze nu aantonen? Dat een shariarechtbank wel goed is in Nederland?
Mag ik even helpen herinneren dat de shariarechtbank VOOR de doodstraf is!!!
Het kan niet snel genoeg 9 juni worden.
dickies 3351 reacties
zolang het maar bij 1 keer blijft! Dit is Nederland en dat moet zo blijven!!!
niet okéG. de Ridder 2 reacties
Waarom faciliteert de Balie deze slinkse poging om shariarechtspraak salonfähig te maken?
niet okéKomt dit voort uit onwetendheid, uit sensatiezucht of uit misplaatste solidariteit?
Wellicht kan de Balie volgende week ook wat zaken aanhangig maken voor een inquisitierechtbank. We hebben tenslotte ook al een tijdje geen knusse brandstapel meer in de stad gehad.
Uw foute opa 1348 reacties
Tsja, je staat het 1 keer toe en daarna wordt de uitzondering regel. De scheiding tussen kerk en staat verdween natuurlijk al in rap tempo met het CDA en de Pvda kan dan natuurlijk niet achterblijven. Alleen kiezen die dan vanzelfsprekend voor hun eigen religie.
niet okéImport 020er 1475 reacties
Ik kan me niet vinden in veel anti-islamsentimenten op het web, maar laten we ons rechtssysteem in godsnaam helder houden en shariarechtbanken vooral niet aanmoedigen. Er zijn veel moslims in NL en een grijs rechtbankencircuit naast de normale rechtsgang lijkt me nou niet ideaal.
niet okéZo'n soort toneelstuk wat in De Balie wordt georganiseerd, moet trouwens gewoon kunnen. Vooral interessant voor tegenstanders, lijkt me, zodat ze onderbouwde kritiek kunnen leveren!
wk 28 reacties
De enige echte rechtszaken worden gedaan aan de Parnassusweg. Onthoud dat en handel daarnaar.
niet okéDeze sharia-voorstelling moet beschouwd worden als een toneelstuk dat tot nadenken mag aanzetten, maar geen enkele rechtskracht mag krijgen. Het toneelstuk hoeft van mij niet gesubsidieerd te worden.
Alex400 229 reacties
Als moslim ben ik dus hier echt op tegen! Ik ben een gematigde moslim en dit soort dingen zijn iets van de conservatieve en strengere islam. Dit soort dingen ondermijnen de democratische beginselen van Nederland. Als mensen dit zouden willen zouden ze beter in een land kunnen wonen waarbij dit wel is ingevoerd. Dit soort rechtbanken, ook al is het voor 1 dag, hoort hier niet thuis!
niet okéTevens versterkt dit weer het negatieve imago van de islam en zal dit soort initiatieven uiteindelijk meer negatieve invloed hebben dan positieve invloed.
Uw foute opa 1348 reacties
@wk
niet okéMaar wat die subsidie betreft weten we wel beter helaas.
Typetje 1337 reacties
@Importer 020er
niet okéDat laatste is waar. We kunnen op deze manier natuurlijk wel beter onderbouwen dat het shariarechtsysteem 'achterlijk' is.
Maar ik denk niet dat de politiek naar ONS luistert. Die willen alleen maar rapportjes lezen van mensen die het shariasysteem allemaal heel erg interessant vinden voor de integratie van Moslims in Nederland. Knuffelen!!!
Alex400 229 reacties
NB: Ik begrijp dat dit een soort "toneelstuk" is, maar het is onnodig en draagt alleen bij aan een negatieve invloed op de Islam. Juist omdat de meerderheid van de Nederlanders toch als de Islam over een kam scheert.
niet okéMocht je echt geinteresseerd zijn dan zijn er genoeg andere mogelijkheden om de werking van zon rechtbank na te gaan!
jjoost 1049 reacties
Onzinnig, laten we deze bagger zo lang mogelijk uit Nederland weg houden.
niet okéZOISHETTOEVALLIGOOKNOGEENSEENKEER 491 reacties
-Deze reactie voldeed niet aan onze huisregels-
leediejjj 236 reacties
Volgens mij is Nederland gekozen door de meeste immigranten vanwege het prettige leefklimaat. Laten we dat zo proberen te houden door ervoor te zorgen dat Nederland zijn identiteit bewaart.
niet okéNederlanders zijn verdraagzaam en bieden iedereen de kans zijn/haar leven te leiden zoals men dit zelf wil, zolang onze eigen normen en waarden niet in het geding komen.
Gelukkig geldt voor de meeste immigranten dat zij zich behoorlijk aanpassen. Voor degenen die daar moeite mee hebben is het wellicht beter uit te kijken naar een andere leefomgeving dan Nederland.
fred54 1345 reacties
leediejjj: helemaal mee eens!
niet okéUw foute opa 1348 reacties
Zo doen Ieren het bijvoorbeeld prima in Nederland. Ook vanuit de hoek van geimporteerde Australiers komt niet of nauwelijks overlast. De Duitsers zijn zeer voorkomend en de Polen werken erg hard. De spaanse en italiaanse immigranten zorgen voor mediterrane tinten in ons voedselpatroon en de Grieken doen het hier beter dan in hun eigen land. Over het algemeen kunnen we dus stellen dat veel immigranten het uitstekend doen in Nederland.
niet okéSlappehap 42 reacties
waarom zijn jullie allemaal zo bang voor de groei van de islam??
niet okéAlex400 229 reacties
En vergeet ook niet dat we veel Turken hebben die islamitisch zijn en hardwerkend en je daar ook relatief weinig over hoort.
niet okéEn ook veel Indische en Indonesische mensen die in Nederland wonen zijn ook islamitisch, en daar hoor je eigenlijk ook nooit wat van. (terwijl hun aantal veel groter is dan de meeste mensen weten)
Wat mijn punt is, de meerderheid van Islamitische immigranten uit het midden oosten zijn bepalend voor het beeld wat Nederland heeft over de Islam.
Ik blijf bij mijn mening dat zulke rechtbanken in wat voor vorm dan ook hier niet thuis horen. De sharia rechtbank is niet verenigbaar is met de fundamentele principes van de democratie in Nederland. (of je dat nou gaat naspelen of niet)
Slappehap 42 reacties
zoveel ophef weer om zo iets wat totaal iirelevant is aan het leven van de gemiddelde burger.
niet okédie mensen willen tog zelf dat die rechtbank er komt, laat ze dan gewoon.
Geert Pakkans 410 reacties
"Bezoekers kunnen daar een zaak aanhangig maken, die door 'bevoegde shariarechters' wordt beslecht. De Balie hoopt met de processen inzicht te geven in de totstandkoming en werking van de sharia"
niet okéMisschien kunnen wij de Dam schreeuwer zaak er heen sturen. Kijken wat er uitkomt.
Ik vermoed dat hij dood geschreeuwd gaat worden.
ja ja mensen...je geeft ze een vinger en rukken/hakken dan je hand eraf.
Timothy 1 reacties
Ik ga er zonder meer van uit dat deze 'rechtbank' geen strafrechtzaken zal behandelen en ook zeker geen lijfstraffen op zal kunnen leggen. Als twee partijen er allebei voor kiezen hun geschil voor te leggen aan een onafhankelijke derde heb ik daar geen problemen mee. Dat is gebruikelijk in veel culturen. We noemen het alleen geen rechtspraak maar arbitrage of mediation. Vergelijk het maar met het programma 'De Rijdende Rechter.'
niet okéMugg 346 reacties
Jammer dat AT5 ,mee doet aan dit soort stemmingmakerij. Het gaat om een toneelstuk en niet om een rechtbank die officiele uitspraken gaat doen. Wel lekker voor alle Wilders vrienden om weer ff uit je plaat te gaan op het nivo van lik mn vestje... BAH!
niet okéGeert Pakkans 410 reacties
Ik weet wat...laten wij deze sharia actie toejuichen of beter gezegd knuffelen....
niet okéTypetje 1337 reacties
Goedemiddag Mugg.
niet okéWat fijn dat jij altijd zo trouw deze stukjes leest en reageerd.
Aemstelredamme 162 reacties
Op 29 juni 2004 oordeelde het Europese Hof voor de Rechten van de Mens in een arrest over de rechtmatigheid van een verbod op het dragen van een hoofddoek bovendien "dat de bepalingen van de sharia, onder andere betreffende strafrecht, lijfstraffen en de positie van vrouwen in het geheel niet verenigbaar zijn met de seculiere rechtsstaat en de Conventie (= de Europese conventie voor mensenrechten)".[
niet okéGeert Pakkans 410 reacties
@Aemstelredamme
niet okéVolgens mugg gaat het om een toneelstuk en niet om een rechtbank .Dus maak je geen zorgen, de rechten van de mens zijn gewoorborgd. Of niet Mugg?
Misschien kan de subsidie sluis wel weer opengetrokken worden voor deze linkse hobby.
Mugg 346 reacties
Ik word gewoon een beetje verdrietig van al die angst in vele reacties... Iets meer zelfvertrouwen en je weet dat de sharia nooit zal worden ingevoerd in NL en dat de moslims echt niet de overhand krijgen in NL en al die angst dus volledig ongegrond is.
niet okéWees trot op wie je bent en dan is het helemaal niet zo eng om je eens in een ander te verdiepen...
@typetje; jij ook hier
Typetje 1337 reacties
Ja Mugg, dit is echt mijn ding hahaha.
niet okéZeg nooit nooit. Politiek is net een fuik met weerhaken: je kunt regels en wetten makkelijk veranderen of aanpassen, en je kunt dan niet meer terug.
De sharia is nu nog ver weg, maar mede door dit soort demonstratie-toneelstukjes is de stap naar een versoepeling van de sharia in de Nederlandse wet een stap(je) dichterbij.
En zo gaat dat: stapje bij stapje, tot het te laat is en je dus niet meer terug kunt. En dat is jawel, heel erg eng!
Mugg 346 reacties
Ik kan je verzekeren... zelfs moslims willen geen sharia hier. (misschien eens stuk of 50 in NL) Die gaan het niet winnen hoor!
niet okéGeert Pakkans 410 reacties
je lijkt wel linkse politici...het gebeurd niet hoor. nee hoor.
niet okéMugg 346 reacties
jij lijkt Geert zelf wel... bang bang bang... arme schat!
niet okéGerard4x4 5128 reacties
Wat veel domme opmerkingen over angst voor de islam hebben als argumentatie in dit draadje. Ik heb 0,000 angst voor de islam daar ik me er nimmer aan zal onderwerpen. Een sharia rechtbank hoort niet in het westen thuis dat is de bottom line. Dat komt omdat de straffen die een sharia rechtbank kan opleggen niet passen in de westerse cultuur. Ik vraag me af of de voorstanders van di idiote sharia rechtspraak de doodstraf door vergassing, dodelijke injectie of anderzins ook goedkeuren. Stenigen vind ik namelijk onmeselijker
niet okéAlex400 229 reacties
Zoals eerder gezegd, het gaat om een "toneelstuk" ...
niet okéMaar over rechtspraak, ik heb ook mijn bedenkingen bij de westerse rechtsysteem van bijvoorbeeld the US of A.
Die vind ik soms net zo barbaars...
Nederland 1 reacties
Ik ben trots op nederland en ik ben een buitenlander mag dat?
niet okéIk wil geen sharia rechtbank.
Ik wil geen jurie rechtbank.
Dit is niet iran
Dit is ook geen amerika.
Dit is nederland en dat ging altijd goed.
Dus wij hebben onze eigen rechtbank en die hoort dit soort mensen op te sluiten.
mein kampf is verboden om de zelfde redenen.
Waarom dit dan niet.
in nederland wonen heel veel moslims die gevlucht zijn voor dit soort rechtbanken en die zijn nu bang.
De dwangmatige sociaal weet zelfs wat goed is voor moslims ook al willen deze moslims dat zelf niet.
In nederland wonen heel veel amerikanen die gevlucht zijn voor hun systeem waarom een oneerlijke jurie rechtbank willen oprichten of een sharia rechtbank????
Wat is de toekomst de rechters worden al overladen met strafzaken is het mss de bedoeling om zo de moslim appart te nemen en door een sharia rechtbank te laten berechten en dan als het vonnis doodstraf is ze uitleveren aan irak.
Of nog erger een nederlander waar de rechtbank geen tijd voor had voor zo een rechtbank zetten en dan als hij nog homo blijkkt te zijn ook hem beboeten voor zijn verkeers overtreding met een boete van 50 euro en dan wegens het homo zijn er 10 stokslagen achteraan te krijgen
trolooloolol 1 reacties
omg... dat amsterdam dit soort gezwets accepteerd...
niet okéover 10 jaar zijn westerse rechtbanken zeldzaam als het zo door gaat...
hoe kon dit ooit zo ver komen vraagt men zich dan af...
als het kalf verdronken is dempt men de put noemen we dat dan maar...