- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Het Cohen-effect heeft nét niet gewerkt.
Foto: De VoorbijgangerMet 98 procent van de stemmen geteld was het VVD-lijsttrekker Mark Rutte die voorkwam dat de PvdA de grootste wordt. PvdA had vanochtend vroeg 19,6 procent van de stemmen, de VVD 20,3 procent.
Cohen scoort al jaren hoog in de vertrouwenspeilingen onder de bevolking. De PvdA was na de val van het kabinet CDA-PvdA-ChristenUnie al iets aan het stijgen, en kreeg na de voordracht van Cohen nieuwe swing. Eind maart lag Cohen op zijn hoogtepunt met 34 zetels, ruim voor CDA en VVD. Maar na moeizame televisieoptredens zakte Cohen in de peilingen en werd voorbijgestoken door Rutte, die nu zeer waarschijnlijk premier wordt.
Cohen was negen jaar lang een populaire burgemeester van Amsterdam. Met spijt gaf hij die functie op om op verzoek van Bos voor Nederland te gaan doen wat hij in de stad had gedaan: de boel bij elkaar houden. Cohen maakte internationaal naam als burgemeester die na 11 september 2001 en na de moord op Theo van Gogh in november 2004 voorkwam dat Amsterdam ten prooi viel aan verdeeldheid. Gerespecteerde buitenlandse kranten schreven portretten over hem en hij werd gekozen tot op een na beste burgemeester van de wereld.
Cohen zocht de dialoog met de moslims in Amsterdam, ging theedrinken in moskeeën en slaagde er in de gemoederen te bedaren. Zijn beleid kwam hem ook op kritiek te staan onder andere van PVV-leider Geert Wilders.
Hij verweerde zich door te zeggen dat hij helemaal niet 'soft' was geweest. Hij koos onder meer voor methodes als preventief fouilleren en pleitte voor een harde aanpak van jonge criminelen. Een uitgestoken hand als het kan, een harde als het moet, was zijn motto. Hij wees erop dat de strenge Vreemdelingenwet in 2000 onder zijn bewind als staatssecretaris van Justitie tot stand was gekomen.
In de afgelopen verkiezingscampagne kende Cohen een valse start met gestotter in de eerste debatten en wijzigingen op het laatste moment in het PvdA-programma. Maar langzamerhand verbeterde dat en koos hij ook meer de aanval, voornamelijk op zijn grootste tegenstrever Mark Rutte. In de afgelopen week verkleinde Cohen de afstand in de peilingen van tien naar drie zetels. Maar het allerlaatste minieme gaatje kreeg hij niet dicht.

32 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe540 reacties
Zucht. AT5 doet niet eens moeite meer om te verbergen dat ze slaafse schoothondjes van de PvdA zijn. Elk normaal medium zou berichten dat de VVD de grootste is maar AT5 moet en zal het zo draaien dat het over de PvdA gaat.
Tijd om de subsidie aan AT5 af te schaffen en een onafhankelijke RTV zender op te richten.

43 reacties
kijk nu toch Cohen omarmt de man die Nederland Financieel ten gronde heeft gericht,(is hij ondanks dat hij getrouwd is ook niet beetje homo???)alleen jammer dat de gewone man hier alleen last van heeft,want die twee op de foto zorgen er wel voor dat ze hun natje en hun droogje hebben,de ene wolf in schaapskleren is al uit zijn schaapskleren gekomen nu die andere (cohen ) nog
niet oké
341 reacties
Proficiat Job, we zien je graag als vicepremier van ons land! Wij als Amsterdammers zijn stiekem allemaal trots op onze burgervader, ongeacht wat n paar zeikerds in noord denken. ;D
Paars 4 life
PVV? Nee!
toen niet, nu niet, nooit meer fascisme/racisme!

1049 reacties
@grachtengordeldier
Wat een rare reactie weer. Rechts heeft gesproken, deal with it.

249 reacties
gOH WAT JAMMER NOU ZEG VOOR DE PVDA :-)
Ben benieuwd hoelang de coalitie in Amsterdam nog stand houdt als er een regering vvd cda pvv wordt gevormd.

78 reacties
In Groot-Amsterdam (metropool heet dat tegenwoordig geloof ik) is de VVD als grootste uit de bus gekomen
niet oké
10 reacties
@ Alex V
De "enorme" meerderheid van de stemmen in "Amsterdam' ja want AT5 is Amsterdam

10 reacties
Bizzar.. (helft van me tekst werd niet geregistreerd)
@ Alex V
De "enorme" meerderheid van de stemmen in "Amsterdam' ja want AT5 is Amsterdam

10 reacties
wow dit is echt kansloos.
@ Alex V
De "enorme" meerderheid van de stemmen in "Amsterdam' ja want AT5 is Amsterdam

10 reacties
@ Alex V
De "enorme" meerderheid van de stemmen in "Amsterdam' ja want AT5 is Amsterdam (doh), ging naar de PvdA. Cohen was burgemeester van Amsterdam en nu is hij lijsttrekker van de A. Er is dus reden/logica waarom is gekozen voor dit nieuws dus waar heb jij het over, hou je nonsense voor je en wees te vrede "als" de partij waar op jij hebt gestemd heeft gewonnen.

1 reacties
Zie je zo had ik gelijk nederland kan nog gezond denken en ik had niet anders verwacht.
Een gezond in evenwicht nederland is wat we nodig hebben .
Job cohen is wat we nodig hebben om al die (en in amsterdam maar 9% ) pvv aanhangers de kop in te drukken.
En weer zure cliche kopie opmerkingen van de extreme idioten die liever hadden gezien dat de stad in tweedeling kwam.Gefeliciteerd meneer cohen en meneer Rutte ook al is de laatst genoemde niet mijn favoriet (sorry meneer Rutte).
Pvv verdwijnt in de loop van het jaar want we krijgen geheid weer een regerings crisis doordat de pvv flink zal tegen gassen met allerlei onzin.
Maar zou meneer Wilders niet willen missen in al die debatten erg grappig moet ik zeggen hij is een echte hofnar en doet dat erg goed vooral dat beethoven kapsel erbij maakt het af erg leuk vermaak helemaal hoe hij balkenende elke keer in zijn hempje zetten was erg bevredigend maar gelukkig is die bal met de noorderzon vertrokken.

410 reacties
Verbijsterend wat AT5 hier neer zet.
"Net niet de grootste", nee NIET de grootste en 3 zetels VERLIES!
Er wordt weer gebagatelliseerd om maar duidelijk te maken dat At5 een rood nest is.
Geen woord wordt gerept over de enorme toename van Liberale kiezers.
Nee er wordt een veer in zijn rode reet gestopt door te zeggen:
"Cohen zocht de dialoog met de moslims in Amsterdam, ging theedrinken in moskeeën en slaagde er in de gemoederen te bedaren"
Ja geweldig eh....nou maar eens kijken wat hier straks van over blijft.

1 reacties
@grachtengordeldier 10-06-2010 | 08:51 uur
d*nder toch gauw een end je provincie in met nooit meer fascisme/racisme....
nare graaizieke babyboomer dat je bent. Juist bij PvdAllochtonen is het juist eigen volk eerst!
Zie AT5 (met : net niet gewonnen...) Beetje socialist had overwinning gedeeld.....

43 reacties
Gelukkig heb je in Amsterdam onder de 10% bange Amsterdammers.. Mensen die bang zijn en een gesprek niet durven aan te gaan met allochtonen, stemmen op PVV. Ben benieuwd of Wilders ''de problemen'' die men zo wilt zien aan kan pakken of dat hij het uit de hand laat lopen. Ik denk eerder de tweede, als je wegloopt van debatten, niet de camera/personen aankijkt, maar wegkijkt etc... En ik had echt niet verwacht dat rond de 15% van het totale aantal stemmers racistische of fascistische ideeen had.
niet oké
410 reacties
@Nuri
"stemmers racistische of fascistische ideeen had".
Wat een bekrompen gedachtengoed, lachwekkend gewoon.

99 reacties
Wat een afgang die pvda , doen zich alweer voor gisteravond in paradiso als overwinnaars .
Ja het is de pvda weer gelukt om de mensen een loer te draaien , net doen alsof je gewonnen hebt maar samen met het cda hebben ze wel geregeerd .
Iedereen rekent af met het cda en de pvda laten ze links liggen ja links wat een mazzelaars ( oh ja omdat wouter een paar maanden eerder weg ging uit het kabinet koste het weer allemaal extra miljoenen) .
Schaam je diep pvda met al die gratis rekalme op AT5 , Vara , VPRO en al die vriendjes waar de andere partijen ronduit zwart worden gemaakt door jullie zoals het Rutte Youtube filmpie erg kinderachtig.
Nou het cohen effect is hopelijk te zien in de stad want slechter kan het in amsterdam echt niet meer .

99 reacties
Mischien luek voor de gemeenteraad verkiezing PVDAT5 .
hahahah ,rood blijft rood at5 logo rood zefls dat gejatte vierkante gele logo van national geo hebben jullie nu rood gemaakt .
At5 het kweekvijvertje voor de vara met ons belastings centjes .

1194 reacties
Is er nu niemand die zich afvraagt waarom 1.500.000 mensen in NL op de PVV gestemd hebben. Zouden die mensen allemaal gek zijn, of racistisch of fascistisch?
niet oké
410 reacties
@fred54
Ga jij je dat maar lekker afvragen dan gaan wij verder. Slaap lekker Fred.

1194 reacties
Daarbij komt ook nog dat de PvdA de PVV altijd heeft verweten 1.500.000 moslims in NL weg te zetten als niet gewenst. Maar wat doet de PvdA nu met die 1.500.000 stemmers (waarschijnlijk grotendeels autochtone Nederlanders) op de PVV? Die worden nu ook weggezet als niet gewenst. Ergo, de PvdApot verwijt de PVVketel.
niet oké
36 reacties
@grachtengordeldier
Proficiat Job, we zien je graag als vicepremier van ons land! Wij als Amsterdammers zijn stiekem allemaal trots op onze burgervader, ongeacht wat n paar zeikerds in noord denken. ;D
Paars 4 life
PVV? Nee!
toen niet, nu niet, nooit meer fascisme/racisme!
Zeg spreek lekker voor je zelf! Wij als Amsterdammers kunnen best voor ons eigen hachie opkomen en hebben daar geen over het paard getild (waarschijnlijk geimporteerd uit de provinicie) grachtengordeldier voor nodig!
Amsterdam gaat langzaamaan kapot aan de linkse bestuurders. Landelijk nu eindelijk VVD het grootste, nu de gemeenteraad nog!

1337 reacties
Nu Trots op Nederland geen zetels meer heeft is het een goed idee om Rita Verdonk burgemeester van Amsterdam te laten worden.
Rita Verdonk, burgemeester van Amsterdam.
Wat een uitstekend idee!

159 reacties
Pvda heeft gewoon verloren, dat ze nog zo groot zijn is dankzij de Amsterdammers.
De rest van het land heeft eindelijk verstand gekregen, nu Amsterdam nog.

1 reacties
Als de kiezers van gisteren eruit gehaald zouden worden die niet eens de naam Cohen kunnen schrijven had de PVDA nog geen 10 zetels! Whoahahaha! Wees maar trots AT5 plus aanhang!!!
niet oké
1 reacties
Lieve mensen, waar gaat iedereen hun gal spuiten als jullie AT5 niet meer bestaat omdat rechts daar geen geld meer in wil steken? Je gaat toch geen verwijten maken dat at5 te links is als ze niet eens werk zouden hebben als het aan de rechtse partijen ligt? Misschien moeten jullie alle standpunten eens door gaan nemen en niet alleen de voeten van Wilders kussen omdat hij denkt boven onze grondwet te staan.
niet oké
43 reacties
@zalza Go fot it!! goed zo cda,pvda niet gelukt 8 jaar lang nou laat de anderen het 4 jaar proberen.nederland is toch al 1 grote puinhopen,alleen moet het nieuwe kabinet het vuil opruimen die de cda en PVDA hebben achtergelaten,nou en Cohen lijkt me geen mannetje die vuile handen wilt maken maar die veegt er liever wat stof op,is het voor even weg zodat hij zijn zakken goed kan vullen,en immigreert hij daarna naar Marokko,heeft ie cker al een huisje naast een moskee,de slijmbal.
pvda: partij van de angsthazen

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV