- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Personeel van het GVB maakt zich zorgen om de overvallen op tramconducteurs in privétijd. Hoewel het vervoersbedrijf zelf zegt dat het aantal misdrijven niet is toegenomen, voelen conducteurs zich steeds minder veilig.

Enkele conducteurs wijten de overvallen aan het minder frequent rijden van het busje van Stadsmobiel. Een GVB-medewerker verklaart tegenover De Telegraaf: "Voorheen kon je dat busje bellen en stopte het voor je huis. Nu rijdt het een vaste route, waarbij je geluk moet hebben dat je op tijd bent. Anders sta je daar op straat met je uniform aan en je geld en chipkaarten op zak. Dat uniform werkt wat dat betreft als uithangbord."
Volgens hem worden niet alle misdaden gemeld door de medewerkers, waardoor het GVB niet alles te weten komt. Zo moest uit een intern politiestuk blijken dat er op 10 mei op IJburg door twee 15-jarigen een poging is gedaan om trampersoneel voor de remise te beroven. "Daarbij doet het geen goed aan het imago van het GVB, dus doen ze net alsof het niet gebeurd", aldus de conducteur.
Het GVB zegt in een reactie niet te ontkennen dat er overvallen plaatsvinden. Wel zegt een woordvoerder tegen De Telegraaf dat er geen stijging is in het aantal overvallen. "Het gebeurt zo'n zes keer per jaar, maar ik zie geen verband met het minder rijden van het busje."
Een woordvoerder van de ABGP laat weten dat hij vindt dat het GVB er genoeg aan doet om de veiligheid van het personeel zo goed mogelijk te waarborgen.

8 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe1337 reacties
"Het gebeurt zo'n zes keer per jaar..."
Dat is zes keer TEVEEL, dames en heren.
Begin nu niet met excuses als: "...ik zie geen verband met het minder rijden van het busje."
Daar heeft niemand iets aan en lost niets op!

1 reacties
dat het maar ongeveer 6 keer per jaar voor komt dat personeel van het GVB overvallen word is onzin!!!!
mensen worden tegenwoordig zelfs in hun eigen portiek nog overvallen voor wat losgeld en wat ov chip kaartjes (stond vorige week nog op at 5).
dit is niet pas de 6e keer dit jaar en het jaar is nog niet eens om.
kom op GVB wees eerlijk en bevestig dat het een probleem is, of moeten we wachten tot er echt doden gaan vallen?
bezuinig niet op veiligheid van het personeel, mensen zijn afhankelijk van die busjes,

3351 reacties
begrijp ik het goed dat de werknemers zelf voor wisselgeld moeten zorgen? En dat de werknemers zelf de kaartjes, welke zij verkopen aan de passagiers, moeten voorschieten? Als dat zo is dan moet dat gewoon veranderen ...
niet oké
32 reacties
misschien helpt het als ze zich eerst lekker omkleden voordat ze naar huis gaan...valt minder op lijkt mij..
niet oké
3 reacties
Oplossing ligt erg voor de hand: kwestie van invoeren. N.l. in de bus en de tram alleen nog maar electronisch betalen m.b.v. je chipcard. Dan zijn er ook geen losse kaartjes meer nodig en hebben chauffeurs dus ook geen wisselgeld meer op zak. Hiermee vervalt de "bijzondere" reden om hun te beroven.
Voor de passagiers die geen chipcard hebben o.i.d: plaats op de belangrijkste halten betaal- en kaartjesautomaten (zie diverse steden in het buitenland). Overigens kan je In de metro bij de bestuurder ook geen kaartje kopen!!

1174 reacties
Conducteurs, winkels, banken en particulieren.....wij zijn allemaal bang om overvallen te worden! je bent zelfs tegenwoordig niet eens meer veilig in je eigen woning! dus dat gezeik van 6 keer per jaar (is natuurlijk 6 keer te veel) maar vergelijk met de rest! iedereen die op straat loopt is een potentieel slachtoffer.......zorg je voor meer blauw als gemeente en meer veiligheid voor de medewerkers van het GVB het zal allemaal voor geen meter werken! Ik denk gewoon dat er geen oplossing voor is! maar ik blijf hopen!
niet oké
977 reacties
@ Trotsemama.
Denk je dat die mensen daar zelf ook niet aan gedacht hebben, maar dat dit niet altijd mogelijk is!!
Na een avonddienst stoppen ze bij de remise, maar de volgende dag beginnen ze weer ergens op een begin- of eindhalte. Het kan dus zijn dat ze op de remise Lekstraat ( Zuid) eindigen, maar de volgende dag aan de hele andere kant van de stad moeten beginnen. Je hebt wel meerdere uniformen, maar dan blijft je ander uniform dus een tijd gedragen in je kledingkast, want waarschijnlijk zijn de mensen na een paar avonddiensten een paar dagen vrij.

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV