- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Stadsdeel Zuid dreigt zijn geliefde Ritterlantaarnpalen toch echt te gaan verliezen.
Verantwoordelijk wethouder Eric Wiebes (VVD) schrijft donderdag aan de gemeenteraad dat het vervangen van de lantaarnpalen tot 2013 kan wachten, maar dat het dan toch echt einde verhaal is.
Van het stadsdeel moeten de dure klassieke bruine lantaarnpalen wijken voor goedkopere moderne lichtgrijze Holbeins. Een grote groep buurtbewoners kwam daar echter tegen in het verweer. Vooral in de Diamantbuurt was het verzet hevig.
Uitstel tot 2013 is volgens Wiebes een optie, maar "ook op die termijn zijn de financiële mogelijkheden – in het stadsdeel en in de centrale stad – weinig hoopgevend. Ik ben hier dan ook niet enthousiast over", zo schrijft hij in de brief.

9 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe96 reacties
De bewoners hebben volkomen gelijk. Ik fietste laatst door die straten en deze lantaarns passen mooi bij de omgeving. Strakke, moderne (goedkope) lantaarns zouden de straten er niet mooier op maken. De Gemeente heeft de laatste 100 jaar de schoonheid van de historische stad niet bepaald laten meewegen in haar beleid. Hoog tijd daar alsnog mee te beginnen en de lantaarns in dat mooie stuk van Amsterdam te laten staan.
niet oké
170 reacties
Wat heb je een LUXE LEVEN als je je druk kunt maken over een lantaarnpaal
niet oké
53 reacties
Tja, het stadsbestuur is al jarenlang bezig om alles wat mooi is in Amsterdam te verzieken.
Ze zetten lelijke betonnen dozen midden tussen de oude pandjes.
Het Rembrandtplein werdt verziekt met een levensgroot video scherm en het plantsoen werdt vervangen door een soort begraafplaats.
Zelfs de Efteling wil de lantaarns van het Damrak niet hebben.
De Nieuwmarkt en de Dam hebben ook lelelijk verlichting. De Dam werdt verpest met verkeerde steentjes, en heeft totaal geen allure.
De Stopera is totaal uit proportie met de rest van de buurt.
Nemo past ook niet echt in het beeld.
Langs het IJ worden al jaren de lelijkste gebouwen neergezet.
Verder staat er ontzettend veel deprimerende moderne 'kunst' in de stad -- aartslelijke stalen en betonnen gewrochten die veel geld hebben gekost.
En dan heb ik het nog maar even niet oveer de regelteven die tegen plantenbakken, staande drinken, of 'te veel' vlaggen zijn.

125 reacties
@ paraplu
Misschien tijd om die paraplu een naar beneden te doen en wat meer om je heen te kijken?
Ziet er toch niet uit die Ritters!?
Straks heb je wat meer rust, kijke je wat meer om je heen en dan denk je: shit, die oude waren toch veel mooier en stijlvoller...

125 reacties
@ paraplu
Die nieuwe lantaarnpalen bedoel ik natuurlijk, die Holbeins, die zien er niet uit!

45 reacties
Begrijp ik hier uit dat Wiebes het probleem na de gemeenteraadsverkiezingen naar zijn opvolger doorschuift?
niet oké
50 reacties
Zolang er mensen op de wereld zijn die geen eten en onderdak hebben kan ik mij niet druk maken om een lantaarnpaal. Sorry!
niet oké
Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Straks op TV