- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Een horecaonderneming waarbij drie keer overlast is geconstateerd raakt, als het aan burgemeester Van der Laan lig, zijn vergunning kwijt. Daarna volgt sluiting van het café.

Dit staat in een plan dat de burgemeerster vrijdag naar de gemeenteraad heeft gestuurd, zo schrijft het Parool. Volgens Van der Laan 'moeten regels simpel zijn en eenduidig worden toegepast. Overtredingen moet je streng en snel bestraffen, zodat de norm voor iedereen duidelijk is.'
De strengere straffen houden in dat bij het schenken aan minderjarigen of overtreding van de terrasregels eerst een boete wordt uitgedeeld. Na de derde overtreding volgt sluiting. Discriminatie, overtreding van de sluitingstijd of aanwezigheid van een illegale prostituee kunnen direct leiden tot (tijdelijke) sluiting. Ook hier geldt het principe dat na drie overtredingen de zaak definiteif dicht moet.

13 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe894 reacties
het word steeds gezelliger in Mokum.....
Arena,Koningedag,cafe´s,terrasjes waar de uitbater vooral niet 30 cm teveel zn stoeltjes mag neerzetten,tegenover een boete.....
redlight district naar de klote....
Ja gezellig hoor in Mokum...!

1 reacties
nou dan gaan er snel veel barretjes dicht als het op discriminatie aankomt
niet oké
167 reacties
De regelzucht ten top. Amsterdam gaat zo langzaam aan naar de ratsmodee. En Burgervader Van der Laan loopt maar vooraan te juichen. Het lijkt erop dat hij een hekel heeft aan ondernemers.
niet oké
35 reacties
Zoiets zou eigenlijk moeten gelden voor burgemeester en wethouders.
Bij verspilling van gemeenschapsgeld direct uit functie zetten en geen bestuursfunctie meer laten bekleden. Dan denken de bestuurders ook beter na over hun plannen.

130 reacties
Van der Laan, het wordt hoog tijd dat wij van jou verlost worden. Wat een trieste ramp deze 'burgemeester'. Helaas kunnen wij nog geen burgemeester kiezen in deze dictatuur. De baantjes worden middels vriendjespolitiek (zie benoeming Donner) vergeven en de belastingbetalende burger trekt weer aan het kortste end. Als wij onze burgemeester konden kiezen dan was deze politieke dwaas nooit burgemeester geworden van onze stad.
Misschien moeten wij een prijs uitloven voor het beste idee om van Van der Laan af te komen...

4 reacties
Ben het helemaal eens. De horeca bedrijven laten klanten tot 5 min voor sluiting tijd naar binnen om een halve liter glas bier te drinken . Ook bij mac Donald, Burger king of die snakbaar laten ze ook mensen laat naar binnen en die mensen veroorzaken alleen maar problemen want ze willen nog zitten eten wat niet kan als je 06:00 moet sluiten
niet oké
179 reacties
Domme maatregel. Werkt willekeur in de hand, en de gemeente Amsterdam is nogal willekeurig de laatste jaren. Niet doen dus. Maatregel is ook onnodig. Café De Duivel is zonder die maatregel gewoon na één knal gesloten.
niet oké
179 reacties
De gemeente kan bij acceptatie van het plan een onwelgevallig café gemakkelijker sluiten door er een paar professionele klagers op te zetten.

120 reacties
Die van de laan .. moet is ophouden met horeca pesten ... en al die geitenwollensokken figuren moeten lekker de stad uit met hun gezeur!!! Amsterdam is een stad waar het hoort te leven.. richt je liever op al die illegale Turkse en marokaanse koffie en thee huizen waar al jaren illegaal wordt gegokt en gedeald .. die van der laan helpt de stad naar de kloten
niet oké
45 reacties
Drie kleine overtredingen kunnen al voldoende zijn. Een stoeltje dat net naast het terras staat, wat lawaaige klanten. De muziek staat een keertje vijf decibels te hard, een jongen die veel ouder lijkt krijgt een pilsje ingeschonken, etc.. Als iemand zo'n café wil weghebben zijn er tal van mogleijkheden.
Zorgvuldig onderzoek en afweging van feiten of er werkelijk ernstige overlast is, is er niet bij. Drie dagen voor de Kerst werd een moeder met kind in de Diamantbuurt het huis uitgezet op last van Van der Laan. Ze had de pech naast een vreselijk overlastgezin te wonen en reageerde er net iets te emotioneel op.
Met Van der Laan moet je goed oppassen voor willekeur.

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV