- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Amsterdam is nog steeds in trek bij internationale bedrijven. Het afgelopen jaar hebben 118 nieuwe internationals zich gevestigd in de hoofdstad en omgeving.

Dat maakte wethouder Carolien Gehrels (Economische Zaken) donderdag bekend. Een jaar eerder trok Amsterdam nog 122 buitenlandse bedrijven.
De meeste nieuwkomers in de hoofdstad en omgeving zijn actief in de ICT, creatieve industrie en financiële en zakelijke dienstverlening. De nieuwe bedrijven leverden de stad 1231 nieuwe banen op.
Op 1 januari dit jaar hadden in totaal meer dan 2200 buitenlandse bedrijven een vestiging in de regio Amsterdam. Een kwart van die bedrijven heeft zijn hoofdkantoor in de hoofdstad. Uit gemeentelijke cijfers blijkt dat Amsterdam na Londen de meeste hoofdkantoren weet aan te trekken. In 2011 kwamen er 31 nieuwe hoofdkantoren bij.
Van de internationals die zich in 2011 in Amsterdam en omgeving vestigden, kwam de meerderheid (43) uit Noord-Amerika. Amsterdam is ook erg in trek bij ondernemers uit Azië (37) en Europa (35). Twee nieuwe bedrijven komen uit Australië, eentje kent zijn basis in Brazilië.
In 2009 en 2008 trokken beide jaren 105 nieuwe internationale bedrijven naar Amsterdam. In 2007 waren dat er 94 en een jaar eerder nog 86.

7 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe458 reacties
Dit zijn doorgaans 'de snelle jongens' , die gaan net zo snel als ze komen , zijn daar ook cijfers van ?
De mensen die ik spreek zijn doorgaans niet zo gecharmeerd van de randstad , alleen van de relatief lage belasting in NL
Zou mooi zijn om echt grote namen te horen.

331 reacties
Geen wonder dat Amsterdam nog altijd zo geliefd is onder het bedrijfsleven, als ze hier amper belasting hoeven te betalen. En de regeringen, ongeacht op welke schaal, ondertussen maar verder beknibbelen op diegenen die dat het minst kunnen hebben...
niet oké
361 reacties
Lekker belastingontduiken m.b.v. Nederlandse belastingwetjes. Daar mogen wij trots op zijn.
niet oké
179 reacties
Na zoveel kritiek vanuit de samenleving is het nu eens tijd om ook de positieve zaken in Amsterdam te belichten, dacht wethouder Gehrels.
'Het afgelopen jaar hebben zich 118 nieuwe internationals gevestigd in de hoofdstad en omgeving', zo maakt de wethouder van Economische Zaken vandaag bekend. Dit zou nieuwe banen hebben opgeleverd. En toch is de leegstand van kantoren niet verminderd. Hebben die nieuwe bedrijven hier voor zichzelf soms allemaal nieuwe kantoren laten bouwen?
Wie verder kijkt dan zijn neus lang is ontdekt al snel het bedrog wat in de positieve berichtgeving van Gehrels is verborgen; Nederland en met name de hoofdstad is al jaren de spin in een wereldwijd web van brievenbusbedrijven dat maar één doel dient: het ontwijken van de belastingen. Brievenbusmaatschappijen dus.
Elke dag komen er in Nederland vijf brievenbusfirma's bij. Rijke particulieren en internationale bedrijven huren Nederlandse juristen in om hier bedrijven op te richten en te beheren. Het doel: belastingontwijking. Het resultaat: 'Fraude, rechtszaken en een oneerlijke wereld.'
Volkskrant lezers vertel ik niks nieuws:
http://www2.econ.uu.nl/users/unger/Media/Volkskrant%20111106.html

179 reacties
De woede van de burgemeester over de 'grimmigheid' waarmee Den Haag de stad zou opzadelen met bezuinigingen en over de premier die volgens de Amsterdamse wethouder van financiën een 'korpsbal' is die zegt: "je kunt je vingers erbij aflikken dat ik je geld afpak" zijn nu even van de lucht.
Het belastingparadijs voor multinationals waardoor Amsterdam jaarlijks zoveel van die internationale bedrijven aantrekt en waarvoor Gehrels de stad een pluim geeft, is toch echt in Den Haag bedacht.

130 reacties
In de meeste gevallen levert de vestiging van deze bedrijven geen significante aantallen banen op. Veelal gaat het om een vestiging op papier (lees: brievenbusfirma) waaraan alleen een paar juristen en accountants iets verdienen. In een paar gevallen wordt er ook een kleine administratieve afdeling opgezet waar een paar mensen aan het werk kunnen.
Echter in het grootste deel van de gevallen is het enigste dat er merkbaar is dat er grote bedragen door het nederlanse banksysteem gepompt worden om de totale belastingafdracht voor de betrokken bedrijven te minimaliseren. Met name voor merkenrechten en royalties op bijv. muziek en films is Nederland al decennia lang een belastingparadijs, zeker in combiatie met brievenbusfirma's in (sub)tropische belastingparadijzen.
Wie verder kijkt dan zijn neus lang is prikt zo door dit soort staatspropaganda heen. De waarheid is dat Nederland binnenkort verdwijnt in het afvoerputje van Europa. Als de arme(re) Europese landen zich realiseren dat wij niet bereid zijn nog meer af te dragen aan hun spilzieke en corrupte overheidssysteem dan zijn wij niet meer nodig. Tegen die tijd zijn wij allemaal falliet en is er voor de meesten van ons ook geen werk meer. Bedankt Europa!

90 reacties
Alle kritische geluiden hier ten spijt, de kop van de berichtgeving blijft bij de doorsnee lezer hangen:
'Multinationals houden van Amsterdam' (AT5) en 'Internationale bedrijven willen naar Amsterdam' (Het Parool).
In beide artikelen wordt geen enkele kanttekening gemaakt. Gewoon klakkeloos overgenomen van het ANP.
'Goed gedaan Carolien' zingt de Amsterdamse PvdA op het stadhuis in koor. Meesters in het manipuleren.

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV