- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
De weerexperts weten het zeker: de vorst komt eraan. Na een periode van zacht en wisselvallig weer breekt een koude (droge) tijd aan.

Dat komt door twee hogedrukgebieden, een groot exemplaar boven Rusland en een ten noordwesten van Spanje. Daardoor komt een oostelijke stroming op gang, meldt weeronline.nl vrijdag.
De eerste lichte vorst komt in de nacht van zaterdag op zondag. Zaterdag draait de wind geleidelijk naar het (noord)oosten. Zondag is de aanvoer van koude lucht goed voelbaar. In de nacht naar maandag kan het in het noorden en oosten lokaal al matig vriezen. Dat is min 5 of kouder.
De dagen daarna liggen Nederland en een groot deel van de rest van Europa stevig in koude lucht. Daardoor komt de temperatuur overdag rond het vriespunt uit, meldt zowel weeronline.nl als het KNMI in De Bilt. Beide weerinstituten gaan uit van droog weer, met een mix van wolkenvelden en zon.
Het is nog niet duidelijk wat het weer op de iets langere termijn gaat doen. Volgens het KNMI ligt de kans op het aanhouden van de koude op 60 procent.
Hoe langer de oostelijke stroming aanhoudt, hoe kouder het kan worden. Met matige vorst in het (noord)oosten is de kans groot dat er eind volgende week voldoende dik natuurijs ligt. Volgens weeronline.nl strijden Noordlaren, Veenoord en Haaksbergen waarschijnlijk om de eer van de eerste schaatsmarathon. De profs zijn dan echter elders aan het schaatsen, namelijk op de Weissensee in Oostenrijk voor de alternatieve Elfstedentocht en voor het open NK marathonschaatsen.
De kans op een 'echte' Elfstedentocht is nog niet verkeken. Van de 15 tochten werden er acht in februari verreden, tegen zes in januari en één in december. Januari is met een gemiddelde temperatuur van 3 graden de koudste maand van het jaar. In februari ligt het gemiddelde op 3,3 graden. Het gezegd luidt 'Als de dagen lengen gaan de nachten strengen'.

11 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe1585 reacties
Mooi om te filmen, maar liever
niet, en eerst zien dan pas geloven.
@ Taxi 1108
Heel leuk om te zien, thanks.

434 reacties
Krijgen we weer van die lekkere glijpartijen als je rechtsaf de brug afgaat.
niet oké
1869 reacties
Het schijnt een flinke jongen te zijn dat hoge drukgebied in het hoge noorden. Méér als 1050 Hp!
Waarschijnlijk worden voorlopig de aanvallen van depressies uit het zuidwesten en westen afgeslagen.
Maar een aanval van een zuidelijk hogedrukgebied?
Ik denk dat deze streek van Koning Winter niet erg lang aanhoudt.
Dat we op den duur toch weer véél warmere lucht uit het zuiden aangevoerd krijgen.
Over pakweg een week of 10 dagen denk ik dat de schaatsen weer terug kunnen in het vet!
Kijk maar naar de aanvoer van warme lucht uit het zuiden met een ander zuidelijk hoge drukgebied!
Het zal niet écht warm en gelijk lente worden daar door, maar een strenge winter houdt geen stand denk ik!

22 reacties
In november 2011 werd er voorspeld dat we een horrorwinter tegemoet gaan. Die meteorologen die dat voorspeld hadden, hebben het mooi mis. De beste graadmeter om te voorspellen is te kijken en te luisteren naar de natuur. Vooral vogels geven een duidelijk signaal af wat voor weerseizoen we tegemoet gaan.
niet oké
622 reacties
Ik hoop dat de gemeente er alles aan doet om schaatsen op de grachten mogelijk te maken.
Zou toch een prachtig gezicht zijn om al die schaatsers weer op het ijs te zien krabbelen na jaren

673 reacties
Zijn we ook van de laatste occupiers in Nederland af. Hier en daar staan nog wat kansloze groepjes die denken de wereld te kunnen verbeteren.
niet oké
35 reacties
De krantenkoppen 'Horrorwinter' staan mij nog vers in het geheugen.....
Terwijl ik me niet kan herinneren dat dit vroeger nieuws was, 't weerbericht. (maar ja, vroeger, toen was alles beter!
)

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV