- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Het KNMI heeft vrijdagochtend een waarschuwing voor extreem weer, code oranje, afgegeven voor onder andere Noord-Holland.
Foto: Koen BijkerUPDATE 15:15 Door de sneeuwval moeten bus- en tramreizigers in Amsterdam rekening houden met vertragingen van 5 minuten of langer. Alle bus- en tramroutes zijn nog wel gewoon in gebruik. De metro's ondervinden weinig last van de sneeuw en rijden op tijd, aldus een woordvoerster van het vervoersbedrijf GVB.
De treinenloop is vrijdag in heel het land verstoord door het winterweer. De NS heeft de dienstregeling aangepast. Op sommige plaatsen zijn wissels defect. Dat wordt volgens de NS en ProRail in veel gevallen snel opgelost, maar het heeft wel degelijk een vertragend effect op de treinenloop. Vooral in de omgeving Schiphol, Amsterdam en Alkmaar is er sprake van een zogenoemd harmonica-effect op het treinverkeer. Hoe de avondspits er uit komt te zien is nog niet duidelijk, maar volgens een woordvoerder is de verwachting dat het ergste voorbij is.
De sneeuw zorgde voor de grootste overlast op de wegen in en rond de stad. Vrijdagmiddag stond de ring Amsterdam muurvast. De ANWB adviseert reizigers vrijdagmiddag niet de weg op te gaan.
Het KNMI waarschuwde vrijdagochtend al voor extreme weersomstandigheden. Een gebied met sneeuw(buien) ligt boven het noorden van het land. De sneeuw trekt gedurende de ochtend en middag naar het midden, zuiden en zuidwesten. De meeste sneeuw wordt in het westen verwacht, aldus het KNMI.
De vorst zorgt overigens ook voor de nodige mooie plaatje. Zo zijn er al flink wat grachten dichtgevroren.

28 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe1297 reacties
Wat is er zo extreem aan een laagje sneeuw?
Oke, als we op curacao zouden wonen kan ik me nog iets voorstellen bij zo'n bericht, maar dit is gewoon nederland hoor.... Bangmakerij! Gewoon goed aankleden, op tijd van huis weg en wat rustiger aan als je het verkeer in gaat.... Zwitserland bestaat ook nog steeds en daar is het regelmatig "extreem" weer....

69 reacties
KNMI waarschuwt: 'extreem weer'
Extreem weer is meer als er een meter sneeuw op de stoep ligt en wind kracht 10.
Geen 3 - 5 centimeter sneeuw
Maar goed ben niet anders van ze gewend.

46 reacties
Ja, we gaan allemaal dood. Pas maar op vrouwen en kinderen eerst. Als dit code oranje is dan wil je code rood niet meemaken...WHAHAHA!
Wat is dit toch een verschikkelijke kolder van de bovenste plank. Vroeger was het echt koud en ging je gewoon door. Maar tegenwoordig zijn het allemaal watjes en beginnen zij te piepen en te huilen bij een beetje kou en een laagje sneeuw.
Ik zeg proost want een beetje 'antivries' kan geen kwaad en oh ja fijn weekend en tot in het hiernamaals whahahaha!

108 reacties
Inderdaad een beetje overdreven om over extreem weer te praten. Vind het ook niet echt handig want stel dat er echt een keer extreem weer komt dan gelooft niemand het meer.geen idee wat er nu anders is als vroeger toen het ook gewoon sneeuwde in de winter.Gelijk nu ook de treinen met een andere dienstregeling,wat een panies gedoe.
Zoals Maineye zegt extreem weer is zware storm en meters sneeuw.Dit is gewoon winters weer meer niet

182 reacties
Ik zie in Zuidoost een heleboel figuren die de sneeuw proberen op te snuiven
niet oké
802 reacties
Mijn haar is wel een beetje in de war geraakt van de sneeuw. Er is zelfs een beetje sneeuw in vast gaan zitten. Moest ik er allemaal weer uithalen en mijn haar weer helemaal opnieuw in model brengen.
In de 2de C. Huijgenstraat bij de brug over de J. v. Lennepkade zag ik al iemand op de fiets onderuit gaan. Helemaal high van de sneeuw natuurlijk.

934 reacties
Code oranje en een waarschuwing voor extreem weer is zeer terecht. Het gevaar voor voetgangers en fietsers is dat je getroffen wordt door tienduizenden sneeuwvlokjes waardoor je ter plekke tegen de vlakte stort.

2 reacties
Ook in Purmerend, dé voorstad van Amsterdam, zijn we compleet ingesneeuwd en afgesneden van de bewoonde, beschaafde wereld. Alarm!!!!
niet oké
29 reacties
Is er al een speciale uitzending tijdstip bekend.. Verschrikkelijk dat we dit allemaal mee moeten maken.. Waar is die goede ouwe tijd..

129 reacties
En nu niet meer zeiken over die Elfstedentocht mensen. Allerlei weerprofessoren gaan weer uitleggen dat sneeuw slcht is voor ijsvorming. Hahahj
niet oké
894 reacties
LOL ! heb net een anderhalf uur lekker door die sneeuw gebanjerd....heerlijk...mustsie op,warme sokken,zwervertjes aan.....niks aan het handje....
niet oké
55 reacties
voor de kids is het sneeuwpret,voor den schaats liefhebbers iets minder.maar voor mij,mag het nu lauw water gaan regenen.heb een bloedhekel aan de sneeuw.en al die file's openbaar vervoer een grote puinhoop/
niet oké
1 reacties
''Extreem weer'' hm.. Ik denk eerder ''Weer waar niemand voor op is bereid.''
niet oké
33 reacties
Bijzonder... Volgens mij roepen de meteorologen al dagen dat het vandaag zou kunnen gaan sneeuwen.
niet oké
135 reacties
jullie weet al 2 jaar geleden zeer zwaar sneeuwval geweest op 17 december 2010
niet oké
Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV