- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
De meeste rondvaartrederijen in de stad varen sinds vandaag niet meer.
Rederijen Plas, Kooij en Canal Company laten de rondvaartboten aan wal liggen. Schade aan de boten wordt hiermee voorkomen. Aan onder andere het Damrak en het Rokin liggen de boten stil tussen het ijs.
Voor het eerst sinds vijftien jaar zijn de rederijen genoodzaakt om de boten aan wal te laten liggen. Rederij Lovers vaart een aangepaste route over de Nieuwe Herengracht. Op de Herengracht en ook op de Amstel is er vanwege het dikke ijs geen doorkomen meer aan. Bij Lovers is het nog mogelijk de boten te laten vertrekken omdat het vertrekpunt van de rederij boven een parkeergarage is gelegen. Door de opstijgende warmte van de parkeergarage krijgt het water rondom de boten niet de kans te bevriezen.
In verband met het vaarverbod op (delen van) de Prinsengracht, Leliegracht en de Keizersgracht werd een groot gedeelte van de grachten al gemeden door de boten. Voor het eerst sinds 1997 wordt zaterdagavond de Keizersrace weer eens gehouden.

4 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe2 reacties
Hoera! Eindelijk zijn de grachten weer echt voor de Amsterdammers..en trouwens de toeristen vinden het veel leuker om op het is te lopen/schaatsen i.p.v. in zo'n suffe boot te zitten! Hadden ze veel eerder moeten doen!
niet oké
575 reacties
Wortelkaas is bezopen!
Prinsen en Keizersgracht, en de grachten in de Jordaan, Brouwers, Bloem en Egelantiersgracht zijn nog dicht. De Herengracht en de Singel en de Amstel daar zijn ijsbrekers al doorheen gegaan.

Nu op TV
Straks op TV