Bij de eerste wapencontrole in De Pijp zijn messen en een stroomstootwapen in beslag genomen.
De Pijp is door de politie de komende drie maanden aangewezen tot een veiligheidsrisicogebied waar preventief gefouilleerd mag worden. Vrijdagavond om half zes begon de eerste wapencontrole. In verschillende horecagelegenheden, op straat, in auto’s en in het park werden mensen onderzocht. Één persoon in het park weigerde mee te werken en werd aangehouden. In totaal zijn 555 personen onderzocht en 58 voertuigen doorzocht. De politie laat weten dat mensen die gefouilleerd werden, begripvol reageerden.
Tijdens de actie zijn vooral messen aangetroffen. In totaal heeft de politie acht stuks, varierend van een schilmesje, een stanleymes en een groot vleesmes, in beslag genomen. Ook werden drie schroevendraaiers en een schaar aangetroffen. Een persoon had een zogenoemde taser bij zich. De minderjarige verdachte die het wapen bij zich droeg, is aangehouden.
Na zes schietincidenten waarbij vier doden te betreuren vielen, vroeg stadsdeelvoorzitter Paul Slettenhaar de burgemeester toestemming om een deel van zijn stadsdeel aan te wijzen tot veiligheidsrisicogebied, zodat er wapencontroles konden komen. Van der Laan stemde hiermee in. Volgens districtchef Leen Schaap hebben de controles effect. 'Uit de evaluatie blijkt dat het aantal wapenincidenten in Amsterdam in 2011 is gedaald met 600 naar 4028. In de gebieden waar de politie mag controleren op wapenbezit was die daling het sterkst.'
17 reacties
Geef je reactieruyter 1 reacties
van de 600 naar de 4028?
niet okéwimpie535 1 reacties
Ik heb regelmatig een zakmesje in mn zak om af en toe een appel etc mee te snijden/ nootje mee te kraken..is dat nu ook strafbaar/verboden?
niet okéJe zal maar net na wat boodschappen bij de Duikelman nog even wat willen drinken in de Pijp. voor jet weet ben je alles kwijt!!
Wortelkaas 1781 reacties
Kijk dit bericht verklaart alles. Ook waarom Amsterdammers met wapens op straat lopen: http://tinyurl.com/clt2bc7
niet oké1 op de 8 mensen die je tegenkomt blijkt een laag IQ te hebben.
Thijs757 423 reacties
Als je bij Duikelman een vleesmes aanschaft is dat zodanig ingepakt dat 't oké is. Prima actie trouwens.
niet okéSylvester 132 reacties
@ruyter
niet okéJe moet lezen....
gedaald met 600 naar 4028
Bateman 1577 reacties
555 personen die gefouilleerd worden en allemaal begripvol reageren? Wat is dit voor een propaganda? Leven we inmiddels in Noord-Korea of China??? Een paar mesjes aanduiden als wapen...kom op zeg! Stoppen met deze grove schending van de privacy. Ga boeven vangen!
niet oké1275 reacties
Nog heel even en ze pakken je sleutels af,omdat je daar iemand misschien kan verwonden.Sommige samenlevingen worden door mensen bestuurt als een kleuterklasje.
niet okéfransspaans 23 reacties
Kun je dus niet weigeren. Doe je dat wel krijg je proces-verbaal, wordt je opgepakt, meegenomen naar het bureau en daar alsnog aan een fouillering onderworpen.
niet okéiemand een idee wat dit proces verbaal inhoudt? zit hier een boete aan gekoppeld of moet je alleen even mee naar het bureau?
1275 reacties
@fransspaans,
niet okéProces verbaal betekent boete betalen voor niet meewerken aan onderzoek door een politiemacht.De boete kan tussen 80 tot 220 euro zijn.Het is maar net hoe je je verder gedraagt.
P4T 43 reacties
@Ruyter:
niet okéLees anders dit artikel even: http://www.at5.nl/artikelen/83754/veel-amsterdammers-minderbegaafd
Of snap je die ook niet..?!!
Gerard4x4 5128 reacties
Ach de symbool bestrijding tegen schietincidenten heeft wederom GEEN rendement.
niet okéOnzinnige idioterie van de linkse maffia die de burger nog verder in vrijheden aantast.
Waaar blijven die blaatapen met art 1 van de grondwet ?
Jacob II 2451 reacties
Binnenkort vallen het nagelschaartje en de penslot-sleutel ook onder de verboden wapens. En er vallen tal van andere normale gebruiksvoorwerpen onder latente wapens.
niet okéWant je kán er iemand mee bekrassen en als je iemand met een asbak op zijn hoofd slaat, kan je die zelfs doden!
En ik moet hierbij ook weer denken aan de slepende balpen moordzaak van een tijd geleden. Hoe iemand een balpen door het oog naar binnen kon schieten en een hersenbeschadiging met de dood als gevolg kon veroorzaken.
Hoewel dit echter nooit bewezen verklaard werd.
Kortom: Je kunt van vrijwel alles een wapen maken!
NIET Gelogen 583 reacties
Wat een IQ's.....
niet okéSjonny 297 reacties
Dit is ernstig misbruik van het veiligheidsrisico gebied!
niet okéFlann 276 reacties
Hulde voor die ene persoon die zich niet vrijwillig liet betasten door oom agent. Zouden meer mensen moeten doen. Je bent verdomme onschuldig tot het tegendeel bewezen is!
niet okéAmsterdamseNacht 11 reacties
Ach daar is Bateman weer met zijn linkse gemekker over de politie. Zal je nog iets slimmer maken dan je al bent. Politie is uitvoerende macht. We leven hier niet in een politiestaat. Als je dus wat te zeuren wil hebben, zeur dat over de politiek die op dit soort controles aandringt. Geldt trouwens ook voor snelheid/alcohol en andere controles.
niet okéAls je dus verandering wilt, stem dan op een partij die weinig wilt doen voor de veiligheid van de burgers, bevoegdheden van justitie en politie inperkt, minder cameratoezicht wilt en graag Polen en Roemenen naar NL haalt. Ik wil geen reclame maken maar het begint met groen en het is niet rechts.
Ik word liever ook niet gefouilleerd maar als dat de stad ietsje veiliger maakt. Ach, ik heb toch niets te verbergen. Waar ben je zo bang voor Bateman?
Mike2 1 reacties
Tijdens deze zeer intimiderende politie actie werden een aantal cafe-restaurants ingesloten en werden alle gasten, binnen en op het terras, gefouilleerd waarna de meeste gasten vertrokken. Deze horecazaken hebben door deze actie, op het drukste moment van de week, behoorlijk schade geleden.
niet okéEen veiliger Amsterdam is prima maar deze actie riekt naar een goedkope PR-stunt van het stadsdeel zeker gezien het lullige resultaat.