De Zeilbrug in Zuid is dinsdagmiddag ongeveer anderhalf uur afgesloten geweest omdat de brug door uitgezette tramrails niet helemaal meer dicht kon.
De rails waren uitgezet door de hitte. Vanaf ongeveer kwart voor drie was de brug afgesloten voor alle verkeer. Onder meer tram 2 moest worden omgeleid.
Uiteindelijk kon de brug, nadat deze met hulp van de brandweer was gekoeld, rond kwart over vier weer helemaal dicht. Een woordvoerder van de Dienst Infrastructuur Verkeer en Vervoer (DIVV) laat weten dat de brug in ieder geval tot na de avondspits omlaag blijft. 'Bij warm weer houden we de bruggen scherp in de gaten, maar dit soort problemen valt nooit helemaal uit te sluiten', laat de zegsman weten.
De dichte slagbomen zorgden, in combinatie met de hitte, voor nogal wat geagiteerde Amsterdammers. En niet geheel verrassend wachtte niet iedereen even keurig tot de slagbomen weer open gingen...
6 reacties
Geef je reactieMannetje 3 reacties
Ongelovelijk dat er al bij deze temperaturen de bruggen in Amsterdam al niet eer functioneren, en dat terwijl men bij temperaturen van ver boven de 40 graden alle bruggen in de Sahara wel gewoon blijven werken. het enige nare daar is dat de kroeg aan de andere kant van de brug altijd gesloten is.
niet okéO denk je dat ik maar een beetje onzin zit te bedenken over bruggen in de Sahara> bedenk dan dat elk schip zowiezo altijd wel ergens een brug tegen komt. En we hebben allemaal gehoord van - Schepen van de Sahara - Vraag dat maar eens aan een Kamelendrijver ... drijver... iets met water dus!
Maar ik heb nog nooit gehoord dat men daar voor een brug moest wachten omdat deze niet meer werkt vanwege de warmta.
Maar om nou gelijk expertise uit woestijnse afrika te halen om de problemen hier met de bruggen hierv te plekke op te lossen, zie ik nou ook bepaald niet zitten, want die gasten houden allemaal siësta tijdens de uren dat de zon het hoogst staat en staan we nog uren lang in de file voor de brug.... uhhh,,, waar trouwens de jkoeg aan de overzijde wel altijd open is!
Alex1 521 reacties
Ongelooflijk voor een gloednieuwe brug. Wat zijn dat voor prutsers bij PW. Zijn ze bang dat ze niets meer te doen hebben als het in één keer goed is?
niet okéRoosje2012 269 reacties
@Mannetje
niet okévolgens me kunnen je hersenen die hitte niet aan!!!
rudipensionado 3792 reacties
Ondermeer tram 2. Wie nog meer?
niet okéBik 265 reacties
@Alex1
niet okéWelke nieuwe brug? De zeilbrug hangt al een hele poos hoor. Misschien eerst even wat research doen?
BOK 95 reacties
Die journaliste is niet de slimste....
niet okéTen eerste heeft ze het over een ramptoerist.....alsof de brug die open staat een ramp is.
Ten tweede vraag ze aan een wielrenner wat hem let om niet door te fietsen? NOU DE SLAGBOMEN ZIJN OMLAAG!
De titel zegt dat de brug dicht is, maar hij is juist open! dit klinkt beter: Brug wil niet sluiten door hitte.