Schiphol is ondanks het onzekere economisch klimaat gegroeid in de eerste helft van dit jaar. De netto-omzet nam met 5,5 procent toe naar 637 miljoen euro.
Het bedrijfsresultaat steeg met 2,2 procent tot 264 miljoen. Netto boekte Schiphol een resultaat van 93 miljoen, tegen 97 miljoen in 2011, een daling van 4,9 procent.
Het aantal passagiers kwam in de eerste helft van 2012 uit op 23,9 miljoen, een toename van 3,7 procent. Bij de vliegbewegingen was een stijging van 2,2 procent te zien tot 205.911. Het vrachtvervoer daalde met 3,2 procent tot 729.000 ton. Dat was volgens Schiphol conform de verwachting.
Volgens president-directeur Jos Nijhuis van Schiphol Group blijft luchtvaart 'in deze economisch uitdagende tijd een bron van dynamiek'.
2 reacties
Geef je reactieM&O 453 reacties
Zo ook de omvang. Blijft maar groeien.
niet okéMeijer 948 reacties
Ik mis de invloed van de luchthavenbelasting op deze cijfers. Die belasting is tegenwoordig soms vele malen hoger dan de prijs van een vliegticket.
niet okéTja, zo kan ik ook "omzet" maken.