In het AT5-programma 'Amsterdam Kiest' bleek de fractievoorzitter van de SGP, Kees van der Staaij, nog altijd bij zijn standpunt te blijven.
De SGP-voorman kwam in opspraak nadat hij zich bij RTL Z uitliet over de relatie tussen verkrachting en zwangerschap. Hij beweerde daar dat de kans op zwangerschap klein is na verkrachting. De gereformeerde partij staat er om bekend tegen abortus te zijn.
Op de vraag of verkrachte vrouwen abortus mogen plegen, kon hij vanmiddag geen eenduidig ja of nee antwoorden. Hij benadrukte alleen dat de SGP 'voor bescherming van het ongeboren leven staat.'
Opmerkelijk genoeg is de SGP, in uitzonderlijke situaties, wel vóór de doodstraf. In het programma legt Van der Staaij uit hoe dit te rijmen valt met hun opvatting over de bescherming van het (ongeboren) leven. 'Vanuit de bescherming van het leven wat juist zo geschoffeerd is door mensen die zich aan misdaad schuldig hebben gemaakt, heeft de overheid een bijzonder recht daarin met alle zorgvuldigheidseisen van dien.'
17 reacties
Geef je reactieKobus Steigerpijp 373 reacties
God maakt gek. Dit is ook zo'n rare kerel.
niet okéOngeboren leven beschermen en onchristelijk voor de doodstraf zijn, dat is een morele spagaat.
Raar maar waar ...
brilsmurf 2327 reacties
Tsja, open deur natuurlijk, hoe kán je zó dubbel zijn!
niet okéEn als ie het nou morgen aan z'n hart heeft, wie grijpt dan in???
Dé samenleving, óf god???
Geloof wat je wilt, maar gun ieder mens z'n ultieme recht op zélfbeschikking!
Géén enkele vrouw pleegt abortus omdat ze daar lol in heeft!
C 963 reacties
VERBIED SGP NU!
niet okéMishka 35 reacties
Tja, politicus én grefo; veel dubbeler komen ze niet.
niet okéGeorge Matser 2 reacties
Alweer een bewijs dat politieke partijen, gebaseerd op een geloof, niet in het parlement thuishoren. Je kan geen politiek bedrijven met een of ander iets op de achtergrond.
niet okérrhill 1138 reacties
De SGP moet vrouwen accepteren op kieslijsten. Dat blijkt uit een uitspraak van het Europees Hof van de Rechten voor de Mens (EHRM) in Straatsburg.
niet okéDe Hoge Raad in Nederland was eerder tot een zelfde conclusie gekomen, maar daartegen diende de SGP in oktober 2010 een klacht in bij het Hof in Straatsburg. Dat heeft de klacht van de SGP op 25 juli jl., verworpen.
Waarom mag de SGP meedoen aan de Tweede Kamer verkiezingen 2012, met een lijst waarop geen vrouwen staan?
Miuccia 76 reacties
Wel een lekker strakke uitzending en stevig interview, complimenten
niet okéImport 020er 1475 reacties
De SGP is voor de doodstraf omdat dat in de Bijbel niet nadrukkelijk wordt verboden en er in dat boek echt duizenden en duizenden mensen om worden gebracht omdat ze ongehoorzaam zijn. God zelf past moord nog het meest toe als straf, en hij is het grootste voorbeeld voor SGP'ers.
niet okéWee het land waar een theocratische partij aan de macht komt!
scooby-doo 56 reacties
ze moeten dat gervormeerde zooitje verbieden en idd dat sgp opdoeken en snel ook
niet okéLieze123 88 reacties
Ik vond Kees van der Staaij altijd wel een redelijke en betrouwbare politicus. Maar nu ik deze discussie volg en deze beelden zie, moet ik constateren dat het een doodenge man is.
niet okétoday 2 reacties
Ik vind ze nog altijd sympathieker dan die imams die homo's van daken wil gooien
niet okéron020 399 reacties
ssssh logisch sssh
niet okéAndreaW 140 reacties
@Import 020er Volgens mij staat er ook niets in de bijbel over abortus. En abortus is een vrouwenzaak waar bemoeid die man zich mee.
niet okéNiemand laat een abortus doen, zonder goede reden.
phookey 1004 reacties
Een postnatale abortus voor dit heerschap vind ik op zijn plaats.
niet okéJohan65 97 reacties
Dit s een heel eng mannetje. Ik denk dat ze bij de geboorte het verkeerde hebben weggegooid.
niet okéEn deze gerefomeerde woont in Amsterdam? Ik dacht dat dit soort mafkezen alleen in de zwartekousendorp Staphorst woonde
Jackshit 540 reacties
Om zoiets over abortus te stellen bij verkrachte vrouwen dan spoor je niet. En hou nu een keertje op met die geloofd overtuiging. Natuurlijk staat zoiets niet in de bijbel, ten tijde van schrijven wisten ze net hoe een kind gemaakt werd.
niet okéAbortus is een groot recht voor vrouwen. Zeker in dat soort vreselijke omstandigheden.
Abortus zou misschien we veel vaker gepleegd moeten worden. Hadden we misschien ook minder van die enge SGP' ers.
mikki 1 reacties
Ik ben het in grote lijnen best met deze man eens. Alleen ben ik ook tegen de doodstraf. En een ongeboren kind heeft al helemaal niks misdaan. Dus deze mag nooit vermoord worden.
niet oké