18 reacties

Ook John van den Heuvel wilde Willem Holleeder voor De Telegraaf en RTL interviewen.

Dit blijkt uit een e-mail uit begin van dit jaar die Van den Heuvel naar Holleeder stuurde, aldus de NOS. Het interview heeft echter nooit plaatsgevonden.

Het verzoek is opmerkelijk, omdat zowel De Telegraaf als Van der Heuvel grote kritiek uitten op het programma College Tour, waar Holleeder wél zijn medewerking aan verleende. Zo zei de misdaadjournalist dat 'het enige podium voor Holleeder een politiecel zou zijn'. De e-mail van Van der Heuvel werd door College Tour-presentator Twan Huys deels voorgelezen in het 3FM-programma van Giel Beelen.

Uit de e-mail blijkt dat Holleeder een villa of luxe hotel in het buitenland aangeboden kreeg om zijn verhaal aan Van der Heuvel te doen. Ook mocht de ex-crimineel vrienden en familie meenemen en hadden hij en zijn advocaat het recht inhoudelijke wijzigingen in het interview aan te brengen.

John van den Heuvel gaf in het radioprogramma toe dat hij Holleeder de mail geschreven had, maar plaatste daarbij de kanttekening dat er over de precieze voorwaarden nog gesproken moest worden.