Longarts Piet Postmus, die door het VU medisch centrum (VUmc) in Amsterdam op non-actief is gezet als afdelingshoofd, spant een kort geding aan tegen zijn werkgever omdat hij zijn baan terug wil.
Dat meldde zijn raadsman vandaag.
Postmus mag volgens advocaat Felix Chorus wel weer als longarts aan de slag. 'Maar het ziekenhuis weigert hem als afdelingshoofd terug te laten keren en dat is zijn eigenlijke functie. We hebben geprobeerd er met de directie uit te komen, maar dat is niet gelukt.'
Postmus werd in augustus op non-actief gezetomdat zijn positie volgens het VUmc onhoudbaar was geworden. De longarts was naar de raad van toezicht gestapt omdat hij bezorgd was om de veiligheid van patiënten. Belangenverenigingen van patiënten reageerden verontwaardigd op de maatregelen tegen Postmus omdat juist hij de problemen had aangekaart.
Het Amsterdamse ziekenhuis staat al enige tijd onder verscherpt toezicht van de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Aanleiding waren conflicten tussen artsen en leidinggevenden van de intensive care en andere afdelingen die ontaardden in een machtsstrijd.
1 reactie
Geef je reactierrhill 1139 reacties
Dat Postmus niet in ere is hersteld, toont aan dat er nog veel mis is in het VUmc. Men mag hopen dat een patiëntenraad is, die dit niet pikt.
niet oké