Een 28-jarige Amsterdammer die in april vorig jaar een gruwelijke overval op een Nijmeegse juwelier pleegde, moet van het Openbaar Ministerie 5,5 jaar de cel in. De aanklager eiste die straf vandaag tegen de Amsterdammer.
Bij een worsteling met een van de overvallers viel de juwelier in een zes meter diepe bouwput achter zijn zaak. Hij liep een dwarslaesie op en is blijvend invalide. De twee overvallers gingen er vandoor op een scooter die volgens het OM werd bestuurd door de 28-jarige verdachte. De andere twee overvallers zijn nooit gevonden.
Na een anonieme tip waarin de verdachte werd genoemd, ontdekte het OM dat telefoonnummers van deze Amsterdammer de dag vooraf, en op de dag van de overval, van Amsterdam via Arnhem naar Nijmegen voerden en terug.
Dat gold ook voor een busje, waarvan het OM denkt dat de scooter een dag vooraf naar Nijmegen is gebracht. Deze werkwijze zou ook typisch zijn voor overvallen door personen rondom de Amsterdammer. Een getuige die zegt dat hij de telefoons later van de Amsterdammer kocht, herkende hem ook op een foto met rode pet die de vluchtchauffeur op camerabeelden droeg. Later trok hij zijn bezwarende verklaringen weer in.
5 reacties
Geef je reactieStoeptegel 54 reacties
Kijk eens wat die oostblokkers ze aan doen ze moesten in de eerste eenstantie niet eens naar europ komen ze moetsen in dat yugoslavie blijven daar
niet okéGerhardt44XL 1112 reacties
5,5 jaar voor een gruwelijke overval... wat een tandenloze O.M. zeg.
niet okéIk hoop/zal mij niet verbazen als de rechter zoals weinige keren in het verleden gebeurd, tot hogere straf
heeft besloten.
Mister Tony 719 reacties
En natuurlijk was het weer een AMSTERDAMMER. Maar wel 1 met een niet-Amsterdams uiterlijk...
niet okéToch ?
bezoekertje 2 reacties
Misschien een idee om een online juwelier te beginnen zoals www.sensier.nl Zo scheelt het tenminstens dat je geen risco's loopt
niet okéSnuifski 156 reacties
Was 2 weken geleden in londen.
niet okéWaren wijken bij waar bij elke juwelier 1 of 2 vrij grote 2 meter brede negers voor de deur stonden en met camera beveiligd.
Misschien niet prettig winkelen maar wel noodzakelijk.
Dan maar meer kwijt zijn aan loonkosten maar de kans op overvallen neemt dan behoorlijk stuk af.
Als ik zie hoe naief sommige juweliers nog zijn met het binnenlaten van klanten of dat ze zo kunnen binnenlopen is het logisch dat die losers denken er mee weg te kunnen komen.