- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
De Nieuwe Kerk op de Dam is dit jaar zeshonderd jaar in gebruik. Om deze mijlpaal te vieren, wordt woensdagavond in het bijzijn van koningin Beatrix teruggeblikt op de historie van het monumentale gebouw.
Het hele jaar zijn er extra exposities, rondleidingen en concerten. Eén van de bijzondere gebeurtenissen de afgelopen eeuwen was een brand die in 1645 de kerk beschadigde, waarna het gebouw werd gerestaureerd. Toen de Hervormde Kerk in 1980 na een restauratie van ruim twintig jaar als eigenaar de kosten van het pand niet meer kon dragen, werd de Nationale Stichting De Nieuwe Kerk opgericht. De stichting zet zich sinds dertig jaar in voor cultuur in de kerk.
De Nieuwe Kerk dient jaarlijks als toneel voor de herdenkingsdienst voorafgaande aan de Nationale Dodenherdenking. In 2002 trouwden prins Willem-Alexander en prinses Máxima er. Zes Nederlandse koningen en koninginnen zijn er ingehuldigd.

3 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe1337 reacties
Ik vind de Nieuwe Kerk een prachtig gebouw en de tentoonstellingen nooit teleurstellend. Een parel in de stad.
Van Harte Gefeliciteerd met uw 600e verjaardag!!!

Nu op TV
Straks op TV