Stad
Schoonmakers morgen weer van start
De gemeentereinigers gaan zondag weer beginnen met het schoonmaken van de stad. Dat heeft waarnemend burgemeester Lodewijk Asscher gezegd in reactie op het nieuwe akkoord van de schoonmakers.
Zaterdag meldden De Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de bonden een principeakkoord te hebben bereikt over een tweejarige Cao. De vakbonden leggen het akkoord met een positief advies voor aan de leden.
De belangrijkste punten in de Cao zijn koopkrachtbehoud en werkzekerheid. Werknemers ontvangen dit jaar eenmalig 1,5 procent. Daarnaast wordt de eindejaarsuitkering in 2010 en 2011 verhoogd met telkens 0,5 procent en het salaris wordt in 2011 verhoogd met 0,5 procent. Voor de lager betaalden wordt de bodem in de eindejaarsuitkering verhoogd van 836 euro naar 1750 euro.
In Nieuw-West zijn de reinigers alvast begonnnen met schoonmaken. Zaterdagmiddag rond 15.00 uur werden de bezems weer uit de kast gehaald.