- AT5 Producties
- Adverteren op AT5
- Bereik
- Tarieven
- Aanbiedingen
Bij de aanleg van de Noord-Zuidlijn zijn er door archeologen op het Rokin alleen al 700.000 historische objecten gevonden.
Waar nu het Rokin ligt, stroomde ooit de Amstel, daarom was de aanleg van de NZ-lijn een buitenkans voor archeologen.
Een deel van de objecten en een fotoserie met beelden van de opgravingen zijn vanaf vandaag te zien in het Allard Pierson Museum.

7 reacties
Wat vind jij?
Voeg reactie toe438 reacties
Geweldig idee, uitvoeren! Maar wel een onderhoudsbudget reserveren voor het tentoongestelde anders kijken we in de metro na een paar jaar tegen een verstofte, vieze bende aan, zoals het in Amsterdam altijd gaat. Ze legen iets aan of richten een nieuw plein/straat in en na een tijdje is het weer een vieze troep.
niet oké
35 reacties
Dank je wel AT5. Fijn dat jullie weer eens wat laten lezen over de NZ lijn. Ze zijn al bijna klaar met boren, en jullie komen laten lezen dat er iets nieuws te beleven valt. Jullie moeten die bouwers minimaal wekelijks volgen. Nee, als we maar over Ajax kunnen kletsen dan is AT5 in de buurt.
niet oké
1 reacties
Was vandaag in het Allard Piersonmuseum om de vondsten te bekijken...Vond het ronduit terleurstellend! Er lagen alleen maar potscherven en er stonden flessen waarvan de halzen ontbraken. Dit, terwijl er zeer veel mooie complete vondsten zijn gedaan tijdens de opgravingen. Begrijp dus echt niet waarom dit niet geƫxposeerd is en wel die kapotte rommel.
Zonder van het museumkaartje. Een veel betere weergave van de vondsten was enkele jaren terug te zien in de Bazel/Vijzelstraat, daar lagen ondermeer de echte toppers. Waarom laat de Archeologische Dienst dit in het depot liggen i.p.v. het aan het publiek te laten zien?

17 reacties
Beste mensen,
Onlangs is de collectie in het Informatiecentrum Noord/Zuidlijn aangevuld met bijzondere vondsten. Kijk op de website voor meer informatie en openingstijden. http://www.amsterdam.nl/noordzuidlijn/informatiecentrum/
Met vriendelijke groet,
Dienst Noord/Zuidlijn

1 reacties
Beste mensen.
Ik lees helaas wat kritiek over de vondsten die nu in het Allard liggen.
Het zijn i.d.d wat gebroken flessen, en een berg aardenwerk wat er tot nu toe in ligt, maar we zijn nog steeds bezig met het onderzoek van de vondsten die we op ons bureau hebben.
We gaan niet over 1 nacht ijs, en ik kan u garanderen, dat we echte toppers hebben.
Natuurlijk is niet alles gaaf wat er gevonden is, want het is afval, en dus niet gaaf, of incompleet.
We smeren ook de vondsten wat uit, zo dat we niet alles in 1 x aan het publiek gaan tonen wat er allemaal gevonden is.
maar ik kan u garanderen, dat het Amsterdams Historisch museum moet gaan uit breiden, want we hebben genoeg matriaal, om de amsterdammers tevreden te stellen.
Mvgrt
Eddie de Vlugt
Medewerker Bureau Monumenten en Archeologie

1 reacties
@ Dienst Noord Zuidlijn en Eddie,
@Eddie, ik gaf de Bazel als voorbeeld, omdat daar toen wel de bijzondere vondsten lagen, zoals o.a. die lakenloodtang en dat heiblok. Vond het toen indrukwekkend om te zien wat er daar lag, vooral omdat er vondsten door de eeuwen heen lagen, van middeleeuws tot en met aan deze eeuw toe.
Als je dan hierboven leest dat er zoveel vondsten zijn gedaan, dan verwacht je toch wel wat meer te zien dan alleen kapotte buikflessen en een berg bruine aardewerkscherven, dat geeft een vertekend beeld want er zijn niet alleen scherven gevonden toch?
Ik kijk er naar uit wat er nog gaat komen..Sowieso ga ik deze week weer even naar het infocentrum bij het CS om te kijken wat voor nieuws er ligt.

Wat vind jij?
Voeg reactie toe
Nu op TV
Straks op TV